NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 05.04.2020

Nadal nasze życie parafialne regulują zarządzenia Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca z 25 marca 2020 roku, które zamieściliśmy na stronie internetowej parafii, w gablotce przed kościołem i w internetowym wydaniu naszej gazety parafialnej.

• do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszy św. niedzielnej w kościele
  • nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w formie zwyczajnej; w sytuacji wyjątkowej istnieje możliwość przystąpienia do tego sakramentu po uprzednim umówieniu się telefonicznym z duszpasterzem
  • pogrzeb ograniczony jest do ostatniej stacji przy grobie zmarłego
  • chorych odwiedzamy tylko z wiatykiem, tzn. gdy znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci
  • Msze św. sprawowane są bez udziału wiernych, ale codziennie odprawiane są zamówione intencje mszalne.

Zachęcamy do uczestniczenia w naszych transmisjach internetowych w Wielkim Tygodniu:

• Msza św. w Niedzielę Palmową - godz. 11.00
  • Msza św. - /poniedziałek, wtorek, środa/ - godz. 18.00
  • Msza św. Wieczerzy Pańskiej - godz. 18.00
  • Droga Krzyżowa (Wielki Piątek) - godz. 17.00
  • Liturgia Męki Pańskiej - godz. 18.00
  • Wigilia Paschalna - godz. 20.00
  • Różaniec (oprócz soboty) - godz. 20.30
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia - godz. 15.00
  • Kompleta /poniedziałek, wtorek, środa/ - godz. 22.00

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przekazując swe ofiary na konto parafialne.

Zachęcamy do składania ofiar na rzecz zakupu respiratorów; ofiary można składać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: (96 1050 1214 1000 0090 3169 8062). Tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! Są internetowe wydania: aktualnego numeru naszej gazety parafialnej i "Gościa Niedzielnego". "Gościa Niedzielnego" w formie papierowej można nabyć w tradycyjnych punktach sprzedaży. W przyszłym tygodniu kolporterzy dostarczą do parafii świąteczny numer "Gościa Niedzielnego". Będzie to wydanie obejmujące dwie niedziele – Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego. Numer ten ukaże się bez dodatków diecezjalnych, Cena nie ulega zmianie i wynosi 6 zł. Dostarczony zostanie także majowy numer "Małego Gościa Niedzielnego".

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia" pod dyrekcją Anny Szostak zaprasza na wyjątkowy koncert-online "Miserere mei Deus" w noc Wielkiego Piątku o godzinie 23.00. Zabrzmi słynne Miserere Gregorio Alegriego oraz program przygotowany specjalnie na to wydarzenia. Zespół chce być obecny w naszych domach poprzez transmisję tego wydarzenia na Youtubie oraz na Facebooku. Zapraszamy do subskrybowania kanału Zespołu na Youtubie oraz polubienia profilu Cameraty Silesii na Facebook’u, gdzie znajdą Państwo najnowsze informacje oraz nagrania Zespołu.