UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 31.05.2020

W ubiegły czwartek zostały ogłoszone nowe zarządzenia Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca odnośnie sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w archidiecezji katowickiej. M.in.:

• z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., ale utrzymana jest dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem
  • przywraca się posługę służby liturgicznej, a także udzielanie Komunii św. w kościele przez nadzwyczajnych szafarzy
  • przywraca się pracę formacyjną grup parafialnych.

Cały dokument dostępny jest na stronie internetowej i w gablotce.

Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świąt, który jest świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Nasza wspólnota parafialna świętować będzie odpust ku czci swojej Patronki. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30 - 8.00 - 9.30 - 11.00 - 16.30 i 18.00. Kazanie odpustowe będzie głosił ks. Daniel WALUSZ, nasz były duszpasterz, pracujący obecnie w Tychach. Ksiądz Biskup Marek SZKUDŁO będzie z nami na Mszy św. o godz. 11.00.

Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna!

W środę na Mszy św. o godz. 17.00 w górnym kościele grupa młodzieży przyjmie z rąk Księdza Biskupa Adama WODARCZYKA sakrament bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy tylko bierzmowańców i ich rodziny.

Msza św. parafialna o godz. 18,00 odbędzie się w dolnym kościele i będzie tym razem poprzedzona nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek, na Mszę św. szkolną o 18.00 zapraszamy dzieci klas I i II oraz przedszkolaków. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W każdy piątek, przed wieczorną Mszą św., odprawimy specjalne nabożeństwo.

W sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych. Zawieszamy jednaj tzw. stałą listę odwiedzin. Prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z kancelarią parafialną tych chorych bądź ich bliskich, którzy pragną zaprosić kapłana z posługą sakramentalną.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze św. i okolicznościowe nabożeństwa. W piątek o stałej porze spotkanie dla seniorów.

Za tydzień, w niedzielę, przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżeństw obchodzących od 16-tej do 30-tej rocznicę ślubu.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach, nawet codziennie, sprzątali naszą świątynię. W tym tygodniu przywracamy dotychczasowy plan sprzątania kościoła. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Pomorskiej 44 - 56. Sprzątanie przypada w piątek o 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest aktualny numer naszej gazety parafialnej i nowy „Gość Niedzielny”.

Istnieje już możliwość zamówienia intencji mszalnych, które księża wyjeżdżający na urlop odprawią w miejscu swego pobytu.

m2